logo
english cesky polski

Gotowe produkty z poliwęglanu, do własnego montażu:

Europejski standard na polską kieszeń - wyprodukowane w Polsce

Płyty poliwęglanowe

Obecnie poliwęglan a przede wszystkim poliwęglan komorowy stanowi główny składnik produkcji świetlików dachowych, przeszkleń pionowych i różnego rodzaju zadaszeń. W niektórych tych konstrukcjach, w zależności od wymagań, wykorzystywany jest również poliwęglan lity oraz wielokomorowe panele poliwęglanowe.

Oferujemy płyty poliwęglanowe najlepszych światowych producentów poliwęglanu, między innymi firm Bayer, SABIC. Wykonane według najwyższych wymogów, spełniają wszystkie standardy UE oraz posiadają niezbędne aprobaty ITB. Posiadamy bogatą ofertę poliwęglanu o grubości od 4mm do 40mm, jednokomorowe oraz wielokomorowe, bezbarwne i barwione.

Wszystkie płyty poliwęglanowe oferujemy w ilościach hurtowych i detalicznych, zapraszamy do naszego cennika: ceny płyt poliwęglanowych . W celu uzgodnienia opcji dowozu, cięcia płyt do określonych formatów oraz kalkulacji cen większych zmówień, prosimy o zapytania drogą elektroniczną lub faksem: nasz kontakt.

Poliwęglan komorowy

Płyta poliwęglanowa jednokomorowa
poliwęglan jednokomorowy, czterokomorowy i wielokomorowy - przekroje

W celu zmniejszenia ciężaru i polepszenia parametrów termicznych przy jednoczesnym zachowaniu właściwości poliwęglanu produkowane są poliwęglanowe płyty komorowe. Zazwyczaj są to płyty o określonych wymiarach, typowe arkusze mają 2,1m szerokości i 6 lub 7m długości, choć niektóre grubości płyt dostępne są również w szerokości 1,25m oraz długości do 13m, przy większych zamówieniach można wyprodukować płyty o zamówionej długości.

Poliwęglan komorowy zbudowany jest z dwóch lub większej ilości równoległych płaszczyzn poliwęglanowych, poprzecinanych równomiernie szeregiem ścianek, tworzących powietrzne komory. Komory biegną równolegle do długiej krawędzi, czyli ich wyloty są widoczne od strony krawędzi krótkiej. Projektując obiekty z wykorzystaniem poliwęglanowych płyt komorowych należy mieć na uwadze aby ich ułożenie pozwalało na odpływ zgromadzonej w kanalikach pary oraz wody. Komory powinny być również zabezpieczone przed zabrudzeniem i owadami samoprzylepnymi taśmami.

Najbardziej popularne grubości płyt 10mm są dostępne jako jedno, trój i czterokomorowe i 16mm jako dwu i pięciokomorowe. Większa ilość komór i grubość wiąże się zazwyczaj z lepszą izolacją termiczną, odrobinę większą elastycznością i nieco mniejszą przepuszczalnością światła. Dzięki swej elastyczności płyty poliwęglanowe można wykorzystywać do konstrukcji łukowych, w zakresie dozwolonego promienia gięcia. Montowane w lekkich profilach aluminiowych, uszczelnionych uszczelkami EPDM, doskonale zastępują ciężkie i niebezpieczne produkty ze szkła zbrojonego.

Płyty komorowe - panelowe

Płyty poliwęglanowe panele
Panele poliwęglanowe - przekrój

Panele poliwęglanowe to płyty komorowe zaopatrzone w wyprofilowane krawędzie, które pozwalają łączyć je bez użycia profili łączących. Dzięki czemu można uzyskać zarówno poziome jak i pionowe lub skośne duże powierzchnie, płaskie połacie doświetlające np. sal lub basenów. Panele są zazwyczaj dostępne w płytach o długości 6m i szerokości 0,5m, grubości 30mm i 40mm trój i pięciokomorowe, uzyskując współczynnik przenikalności termicznej do K=1,15 W/(m²×°K).

Montaż paneli poliwęglanowych ze względu na łączenie ich w systemie na pióro i wpust jest uproszczony, wymaga jedynie profili bocznych oraz niewielkich, metalowych kotw mocujących do konstrukcji budynku.

Poliwęglan lity

Płyty z poliwęglanu litego charakteryzują się niezwykle dużą odpornością na udary mechaniczne, są prawie nie do zbicia. W porównaniu z płytami komorowymi są kilkukrotnie droższe i mniej izolują termicznie ale dzięki dużej przepuszczalności światła doskonale spisują się jako osłony, eleganckie zadaszenia, ekrany akustyczne.

Dostępne są w standardowych arkuszach 2,05m x 3,05m, bezbarwne, mleczne/opal oraz brązowe/dymne. Poliwęglan lity łatwo jest ciąć na określone formaty, wiercić otwory i obrabiać mechanicznie.

Filtr UV

Płyty poliwęglanowe montowane na zewnątrz, czyli poddane działaniu promieni słonecznych, muszą być pokryte filtrem zabezpieczającym przed działaniem promieniowania UV. Większość płyt poliwęglanowych jest standardowo jednostronnie zabezpieczona powłoką UV. Płyty zawsze posiadają nadruk na folii ochronnej informujący którą stroną płytę kładziemy w stronę słońca. Odwrócenie płyty powoduje jej żółknięcie a następnie szybką degradacje. W celu uniknięcia pomyłki folię usuwamy dopiero po zakończeniu montażu. Po prawidłowym zamontowaniu poliwęglanu nie powinno się pozostawiać folii ochronnej zbyt długo na powierzchni płyty. Najlepiej usunąć od razu jeżeli mamy pewność że poliwęglan został właściwie zamontowany. Pozostawienie folii na działanie słońca powoduje że folia ochrona może się przykleić do powierzchni płyty. Usunięcie folii po dłuższym czasie może być bardzo trudne i może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni płyt.

* Wykonując nasze realizacje dostosowujemy je do mozliwości wykonawczych, w razie potrzeby wprowadzając konieczne zmiany.
Gwarancja na wszystkie nasze produkty wynosi 24 miesiące o ile strony pisemnie nie ustalą inaczej, z wyłączeniem elementów elektrycznych, których gwarancja wynosi 12 miesięcy.
Jeżeli w pisemnym zamówieniu nie ustalono ilości komór płyt poliwęglanowych, sprzedane zostaną płyty będące na stanie magazynowym.

  • Zapraszamy:
  •  
  • ESKADE-SYSTEM

  • 44-203 Rybnik
  • ul.Boguszowicka 69a
  • pn - pt   8.00 - 16.00
  • email:
  •  
  • dojazd:
  •  
  • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.