logo
english cesky polski
Pomoc techniczna dla naszych klientów

Instrukcja montażu zadaszenia płaskiego z poliwęglanu firmy ESKADE-SYSTEM

Ogólne informacje

Przedstawiona w formie rysunkowej jak i w postaci filmów: instrukcja montażu zadaszeń z poliwęglanu firmy Eskade-System jest informacją techniczną pozwalającą zrozumieć sposób montażu tych przeszkleń. Wykonywane przez Firmę Eskade-System elementy są wykonywane z naddatkiem dlatego należy się liczyć z koniecznością docięcia na budowie zarówno płyt poliwęglanowych jak i profili aluminiowych. Konieczność docinania tych materiałów na budowie wynika z różnych współczynników rozszerzalności liniowej poszczególnych materiałów. Szczególnie podczas montażu poliwęglanu należy pozostawiać odpowiednie luzy technologiczne mniejsze w okresie letnim, natomiast większe przy niższej temperaturze czyli zimą (sprawdź).

Instrukcja została opracowana z myślą o samodzielnym montażu samego pokrycia takiego jak poliwęglan, profile aluminiowe, uszczelki, śruby. Przyjmujemy że montaż konstrukcji nośnej zadaszenia a w szczególności słupów, belek, płatwi, krokwi, stężeń, drabinek przeciwśniegowych, wykonania fundamentów fundamentów leży po stronie Zamawiającego. Elementy wspomnianej powyżej konstrukcji nie są przedmiotem oferty firmy Eskade chyba że strony pisemnie ustaliły inaczej. Wobec wielkiego zróżnicowania rozwiązań stosowanych w budownictwie przedstawione w instrukcji płyty poliwęglanowe, profile aluminiowe, uszczelki, śruby mogą być stosowane także do konstrukcji zadaszenia wykonanej z innych materiałów takich jak drewno klejone, stal, aluminium, tworzywa sztuczne, jak i kombinację tych materiałów. Instrukcja montażu została opracowana głównie z myślą o zastosowaniu poliwęglanu gr 16mm. Istnieje możliwość zastosowania także innych grubości płyt dostosowując do tego odpowiednie profile oraz akcesoria. Stolarka aluminiowa w zadaszeniach w standardzie wykonana jest z surowego aluminium, jako opcja profile mogą być za dopłatą malowane w/g palety RAL Ponieważ każdy obiekt, a co za tym idzie i świetlik jest poddawany innym obciążeniom dlatego przed zamiarem zastosowaniem zadaszeń należy zaczerpnąć opinii uprawnionego konstruktora lub projektanta, który w razie potrzeby powinien rozwiązanie dopuścić lub indywidualnie dopasować do danego obiektu poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian. Dostosować też należy wytrzymałość zadaszeń do obciążeń śniegiem oraz wiatrem występującym w danym rejonie. Należy nie dopuszczać do zbytniego zalegania śniegu na tych konstrukcjach. Jeżeli prawo tego wymaga to przed zamontowaniem świetlików lub innych przeszkleń należy uzyskać we właściwych urzędach odpowiednie pozwolenia oraz zgody.

Konserwacja zadaszenia

Wszystkie element zadaszenia należy czyścić tylko bieżącą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu. Należy unikać stosowania jakichkolwiek substancji ściernej, rozpuszczalników środków czyszczących oraz dezynfekcyjnych, które zawierają związki mogące wejść w reakcję z czyszczonymi materiałami jak poliwęglan, profile aluminiowe, uszczelki EPDM. Firma Eskade-System nie odpowiada za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, montażem lub pielęgnacją wyrobu.

Zasady końcowe

Przedstawiona instrukcja ma charakter poglądowy i nie może stanowić podstawy formułowania jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu przeciwko Usługodawcy. Zastrzegamy sobie prawo modyfikacji i usprawnień części lub całości przedstawionych produktów. Wszelkie informacje materiały, pliki, filmy, animacje, wizualizacje, opisy, znaki firmowe, zdjęcia itp. dostępne w tej prezentacji nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody Eskade-System Jan Duerschlag. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz prawami patentowymi min. 65577, 64096, 64097, 65072 a także innymi prawami i nie może być publikowany, kopiowany, oraz rozprowadzany w żadnej formie, Jakiekolwiek kopiowanie modyfikowanie jak i przedruk tekstów zamieszczonych na łamach tej instrukcji oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych jak również w innej formie jest zabronione.

instrukcja zadaszenia plaskiego z poliweglanu

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • tel/fax:
 • 32 42 21 521
 • 32 42 38 955
 • 32 42 26 064
 • 32 42 34 073
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.