logo
english cesky polski

Konstrukcja nośna balkonów aluminiowych.

Błyskawiczny czas montażu oraz ciekawe walory wizualne pozwalają na wykorzystanie naszych balkonów niemalże w każdym budynku architektonicznym. Wykonanie według upodobań klienta, dobór kolorystyki oraz ostatecznego wyglądu, również wedle życzeń naszych klientów, umożliwiają projektowanie unikalnych konstrukcji.

Ze względów wytrzymałościowych i estetycznych całość konstrukcji - zarówno słupy nośne, jak i rama podestu, łączniki, kotwy wykonana jest z odpowiednio zaprojektowanych konstrukcyjnych kształtowników aluminiowych. Odpowiednio dobrany stop aluminium zapewnia wysoką wytrzymałość przy obciążeniach statycznych jak i dynamicznych. Zastosowanie profili aluminiowych w sposób wyjątkowy zabezpiecza całość konstrukcji przed korozją.

Podparciem dla balkonu są słupy nośne, które mocowane są do fundamentu i stanowią podstawę całej konstrukcji. Z reguły montuje się je z przodu balkonu. Ten system podparcia zaleca się stosować szczególnie w nowym budownictwie, do starych fasad z odciętymi balkonami, do budynków zbudowanych z trwałych materiałów budowlanych. Balkony Eskade-System przy niewielkiej masie własnej wytrzymują bardzo duże obciążenia. Zaskakujące jest, że nierzadko balkony dostawne zabudowane są na wysokość kilku kondygnacji.

Trwałość konstrukcji naszych balkonów jest nieporównywalna z innymi materiałami takimi jak beton czy stal. Przy sprzyjających warunkach realna żywotność balkonów może wynosić kilkadziesiąt lat. Zerowa utrata ciepła przy zastosowaniu aluminiowych balkonów przystawnych lub dostawnych, ma bardzo istotny wpływ na ochronę środowiska. Po przeprowadzeniu audytów energetycznych i porównaniu strat powstających przy zastosowaniu balkonów konwencjonalnych betonowych, gdzie straty ciepła są bardzo wysokie, a przy stosowaniu systemowych balkonów Eskade-System, gdzie straty są znikome, bądź wcale ich nie ma, również aspekt ekonomiczny (oszczędności związane z mniejszymi stratami energetycznymi), przemawia na korzyść naszych rozwiązań.

System odwodnień

Balkony Eskade-System posiadają bardzo przemyślany i wydajny system odwodnień. W większości tradycyjnych balkonów (betonowych lub stalowych) woda deszczowa ścieka na niższe kondygnacje, często zalewając je i tworząc zacieki, co w konsekwencji prowadzi do zniszczenia budynku.

W przypadku naszych balkonów woda deszczowa jest pod pełną kontrolą – całość wody skierowana jest do wnętrza balkonu specjalnie ukształtowanymi kanałami. Następnie kierowana jest aluminiowymi rurami spustowymi do systemowych rynien budynku, stamtąd przedostaje się do zbiorczych kanałów odwadniających.

Podesty balkonów przystawnych

W Europie Zachodniej są to zazwyczaj płytki ze zbrojonego betonu, wynika to z upodobania mieszkańców do tego rodzaju materiałów. Spotyka się także wypełnienia znakomicie imitujące drewno czy kamień i ten rodzaj posadzek zyskuje największą popularność w naszym kraju.

Aluminiowe balkony przystawne

Często przy chęci rozbudowy lub remontów budynków wykonanych według starego budownictwa z balkonami przystawnymi na dwóch słupach wiąże się problem jakim jest niewystarczająca trwałość materiałów z jakich został wykonany budynek.

W takim przypadku można zastosować nasz drugi, alternatywny system montażu balkonów osadzonych na czterech lub dwóch słupach nośnych. Jak wskazuje nazwa, balkon ten jest montowany bezpośrednio do fasady budynku, opiera się jednak na własnej konstrukcji. System ten jest samonośny w związku z czym nie wymaga kotwienia do budynku, niepotrzebne są żadne mocowania czy uchwyty, dzięki czemu montaż jest szybszy. W zależności od zastosowanej konstrukcji balkonu, jego osadzenie odbywa się na wcześniej przygotowanych fundamentach. Mocowanie do konstrukcji pomocniczych zabezpiecza balkon przed wiatrem i przed ewentualnym przewróceniem się. Balkony w systemie aluminiowym są doskonałą alternatywą dla klasycznych balkonów również ze względu \ na błyskawiczny, nieosiągalny w innych technologiach czas montażu.

Dawniej balkony powstawały na przedłużanych stalowych dźwigarach danego piętra. Ten styl jest dziś naśladowany specjalnymi aluminiowymi profilami przy wykorzystaniu nowoczesnych architektonicznych rozwiązań formy balkonu. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ balkonowe systemy aluminiowe w porównaniu do klasycznych balkonów wymagają znacznie mniejszego poświęcenia czasu – nie wymagają malowania ani konserwacji. Powstają najczęściej w miejsce betonowych, istniejących już balkonów, które poprzez konstrukcję związaną integralnie z budynkiem powodują znaczne jego wychłodzenie. Najczęściej w grę wchodzą tu balkony podparte na dwóch lub czterech słupach nośnych.

Zarówno balkony przystawne jak i dostawne systemu Eskade-System możemy lakierować proszkowo w dowolnej kolorystyce według palety RAL, podobnie wypełnienia mogą być konfigurowane w dowolny sposób, używając do tego celu prawie wszystkich nowoczesnych tworzyw, począwszy od tradycyjnego szkła, poprzez poliwęglan, plexi, lakierowane blachy perforowane, aż po odpowiednio zaimpregnowane drewno. Elementy wypełnienia możemy aranżować w dowolny sposób używając kilku materiałów o różnej kolorystyce i fakturze, unikając w ten sposób monotonii.

  • Zapraszamy:
  •  
  • ESKADE-SYSTEM

  • 44-203 Rybnik
  • ul.Boguszowicka 69a
  • pn - pt   8.00 - 16.00
  • email:
  •  
  • dojazd:
  •  
  • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.