logo
english cesky polski

Świetliki dachowe

Coraz częściej podróżując po naszym kraju widzimy zarówno na obiektach nowo powstających jak i remontowanych - świetliki dachowe w kształcie łuku. Kształt ten na dobre zagościł już na dachach różnych obiektów. Światło naturalne zawsze będzie najzdrowsze dla człowieka, żadne inne sztuczne doświetlenie nie może się równać z tym które nam towarzyszy od zarania dziejów. O ile cywilizacja wymogła na nas korzystania ze światła sztucznego po zmroku, to w ciągu dnia możemy starać się go unikać. W naszych mieszkaniach światło dochodzi do nas przez okna, w większych obiektach gdzie odbite światło z okien jest niewystarczające warto zastosować świetliki dachowe. Najlepszym znanym nam dzisiaj materiałem, z którego można wykonać świetliki jest poliwęglan w formie płyt komorowych oraz kształtowane profile aluminiowe. Stosowanie szkła jako wypełnienie kwater okiennych lub fasad nadal zaleca się ze względu na przejrzystość. Inaczej sprawy się mają gdy trzeba znaleźć odpowiedni materiał żeby przeszklić świetliki dachowe. Szkło jest najczęściej wtedy za ciężkie i zbyt kruche, w porównaniu z płytami z poliwęglanu komorowego, dlatego jest on z powodzeniem stosowany w Polsce już od ponad dwudziestu lat. Dodatkowo, z biegiem czasu producentom udaje się wytwarzać poliwęglan coraz cieplejszy, składający się z wielu komór. Wyginając poliwęglan w łuk tworzymy świetliki łukowe które są najczęściej stosowane na nowych obiektach jak i na tych remontowanych.

Projekty świetlików dachowych

Projektując obiekt pod kątem zapotrzebowania na światło, z zachowaniem właściwości izolacyjnych należy uwzględnić wiele wskaźników i parametrów, proponujemy więc wizytę w naszej firmie i konsultację posiadanych projektów. Na miejscu wysłuchamy Państwa wszystkich oczekiwań, nim dobierzemy odpowiednie świetliki dachowe uwzględnimy rodzaj pokrycia, położenie geograficzne, rodzaj prowadzonej w obiekcie działalności, ustalimy czy lepszy będzie poliwęglan mleczny czy poliwęglan przeźroczysty, uwzględnimy czy obiekt w przyszłości będzie modernizowany oraz wiele innych szczegółów.
Będziemy się starać by nasze świetliki były przez długie lata dla Państwa przydatne, zaś ewentualna ich naprawa czy też remont był maksymalnie odłożony w czasie, zaś koszty w przyszłości były jak najmniejsze. Wszystkie stosowane przez nas aluminiowe profile systemowe do poliwęglanu są autorstwa naszej firmy, co potwierdzają posiadane certyfikaty. Cieszymy się że coraz więcej klientów pozwala nam na swobodę w dobieraniu i projektowaniu tak by świetliki dachowe dawały najbardziej optymalne doświetlenie, zaś ich cena była przystępna.
Proszę zapytać o cenę: Świetliki dachowe ceny

Mocowanie świetlika

Każdy świetlik powinien być osadzony na starannie zaprojektowanej, odpowiedniej podstawie świetlika. Przy jej doborze kierujemy się wymiarami świetlika, pochyleniem dachu oraz grubością i ilością docieplenia. Zbyt niskie podstawy świetlikowe spowodują, że śnieg nie będzie swobodnie zsuwał się z jego połaci co zatrzyma światło, a także może spowodować przecieki. Z kolei zbyt wysoka podstawa pod świetliki będzie wymagała grubszych i droższych materiałów i spowoduje, że do obiektu będzie wpadało mniej światła.
Prócz właściwe dobranej wysokości podstawy, w celu zmaksymalizowania ilości wpadającego do pomieszczenia światła przez świetliki dachowe, wewnętrzna jej część powinna pozostać srebrna, ocynkowana lub malowana na jasny, najlepiej biały kolor. Zalecamy również wykorzystanie przezroczystych lub mlecznych płyt poliwęglanowych zamiast kolorowych, chyba że jest to efekt zamierzony, na przykład przeszklenie basenu.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.