logo
english cesky polski

Forum użytkowników świetlików i zadaszeń oraz innych produktów z poliwęglanu i aluminium

Świetliki dachowe w Polsce
Świetliki przeciekały od lat, dodatkowo wiatr zerwał płyty poliwęglanowe,
nieudolna naprawa pogłębiła problem

Na naszym forum przedstawimy przykłady jak nie należy wykonywać świetlików oraz zadaszeń z poliwęglanu.

Jesteśmy producentem świetlików od 27 lat, zajmujemy się także ich montażem, a także coraz częściej naprawą i wymianą świetlików które ktoś źle zrobił.

W wielu przypadkach wymiany po partacku zrobionych świetlików i zadaszeń są bardzo kosztowne, ponieważ dochodzi rozbiórka i utylizacja.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego że większość z przedstawionych na forum świetlików dachowych i zadaszeń było w momencie ich wykonania estetycznymi konstrukcjami, poliwęglany były czyste klarowne, aluminium i stal błyszczące i połyskliwe na słońcu, co w wielu przypadkach zwiodło klienta ponieważ robota była estetyczna i sprawiała wrażenia schludnej i czystej. Stosowanie uszczelek oraz silikonu sprawiało wrażenie że świetlik czy zadaszenia będą szczelne, zaś wykonawca wie co robi. Niewielkim problemem jest jeżeli usterka nastąpiła w trakcie gwarancji, gorzej jeżeli nastapiła chwilę po wygaśnięciu gwarancji lub rekojmi.

Świetliki dachowe w Polsce
Efekty nieprawidłowego montażu i przegięcia poliwęglanu

Co ciekawe - wiele przedstawionych i omówionych usterek nie powstało jedynie w wyniku radosnej twórczości amatorów, lecz także są dziełem znanych, renomowanych reklamujących się firm z czołowych miejsc internetu.

Motto naszego forum:

… Musimy pamiętać że woda, nawet najmniejsza jej drobina jaką jest kropelka doskonale zna prawo Pascala i Archimedesa i przy każdej przydarzającej się okazji nam je przypomni..

Staramy się odpowiedzieć na najbardziej istotne pytania, a także zamieścić *porady, które pozwolą uniknąć najczęściej popełnianych błędów*, zarówno montażowych jak i wynikających z zastosowania niewłaściwych technologii czy materiałów.

Zachęcamy do nadsyłania zdjęć z opisami nurtujących Państwa problemów, jeżeli to będzie możliwe postaramy się wyjaśnić istotę problemu i w razie możliwości znaleźć rozwiązanie.

Uwaga! Wydany został poradnik, prawdopodobnie pierwsza taka pozycja na rynku publikacji budowlanych, opisujący prawidłowy montaż płyt poliwęglanowych, a zarazem przestrzegający przed najczęściej popełnianymi błędami. Poradnik dostępny jest w naszym sklepie.

Przesyłając zdjęcia wyrażają Państwo zgodę na ich anonimowe publikowanie, modyfikacje i omawianie na stronie www.eskade.pl - w ramach pomocy technicznej oraz publikacji edukacyjnych z zakresu budownictwa w formie elektronicznej oraz drukowanej. W przypadku braku Państwa zgody prosimy o dołączenie stosownej uwagi do przesyłanych zdjęć.

Prosimy o przesyłanie zapytań, informacji, opinii, najlepiej wraz ze zdjęciami lub rysunkami, które najlepiej ilustrują problem. Postaramy się publikować wszystkie materiały uznane przez nas za ciekawe oraz mogące pomóc w doborze właściwych materiałów i technologii jak i przede wszystkim zapobiec powielaniu najczęstszych błędów. Jeżeli Państwo zamierzacie wysłać nam jakiś nowy temat to prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z opublikowanymi już tematami i upewnienie się czy wątek ten nie został już poruszony i dogłębnie wyjaśniony.

Niektóre przedstawione i omawiane na naszym forum błędy wykonawcze dotyczą wprawdzie małych robót; takich jak niewielkie naświetla, świetliki dachowe czy też zadaszenia jak i nawet przystanki autobusowe. Można powiedzieć że na skutek takiej niegospodarności czy też zwykłej ludzkiej niewiedzy straty są niewielkie, bo polegają co najwyżej na zmarnowaniu kilku profili, czy też przedwcześnie degradacji uległ poliwęglan. Niestety nader często omawiane na naszym forum błędy są popełniane na dużo większą skalę, zaś straty poniesione z tego tytułu przez inwestorów nierzadko przekraczają dziesiątki czy też setki tysięcy złotych i co gorsze z powodu braku recepty na skuteczną naprawę pojawiają się od nowa. Wiele z problemów poruszanych na forum można było uniknąć, część zaś skutecznie naprawić i tym samym wyeliminować.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.