logo
english cesky polski

Balkony Prefabrykowane

Coraz wyższe koszty robocizny na budowach, brak rąk do pracy w sektorze budowlanym skłaniają nas do tego by ograniczyć lub zrezygnować z tych prac na placu budowy których wykonanie jest możliwe w zakładach produkcyjnych. To właśnie prefabrykacja przeżywa swój renesans. Firma Eskade-System wprowadziła na polski rynek aluminiowe balkony prefabrykowane, występujące też pod nazwą balkony dostawne. Balkony prefabrykowane w tej technologii dostarczane są z zakładu wytwórczego bezpośrednio na plac budowy. Nie byłoby nic nadzwyczajnego w tej technologii gdyby nie fakt że balkony dostarczane są w wyjątkowo wysokim stopniu wykończenia i wyposażenia.

Cała konstrukcja balkonu wykonana jest ze specjalnie zaprojektowanych profili aluminiowych lakierowanych proszkowo co w praktyce chroni konstrukcję balkonu na kilkanaście a nierzadko i kilkudziesięciu lat. Cecha ta sprawia że balkony aluminiowe są bezkonkurencyjne w odniesieniu do innych znanych nam technologii takich jak beton czy stal. Decydując się na aluminiowe balkony prefabrykowane zyskujemy wysoki standard wykonania nieosiągalny w tradycyjnych technologiach oraz pewność że balkonów nie będzie trzeba remontować czy naprawiać w najbliższych latach. Kolejnym unikalnym rozwiązaniem jakie posiadają aluminiowe balkony prefabrykowane Eskade-System jest sposób mocowania zarówno wypełnień balustrad jak i posadzki balkonu.

Gotowy prefabrykowany balkon dostarczany na plac budowy najczęściej z już gotowymi balustradami i ich wypełnieniem oraz posadzką. Balustrady balkonowe najczęściej wykonywane są z niezwykle trwałych estetycznych profili aluminiowych lub wariantowo ze stali nierdzewnej. Wypełnienie balkonów możemy dowolnie komponować używając wszystkich nowoczesnych materiałów takich jak HPL szkło bezpieczne lub coraz modniejszą aluminiową blachą perforowaną lakierowaną proszkowo. Niezwykle ciekawym sposobem prefabrykacji wypełnienia posadzki balkonów jest stosowanie płytek betonowych na specjalnie przygotowanym ruszcie aluminiowym. Płyty te mają grubość 40mm. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest to że płyty stanowiące posadzkę balkonu nie są mocowane za pomocą kleju do podłoża! Płyty balkonowe posadowione są na specjalnie ukształtowanym aluminiowym żebrowaniu oddzielone od aluminium specjalnymi przekładkami gumowymi.

Różnorodność kolorystyki jak i faktury płytek balkonowych Eskade-System sprawi że każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Można oczywiście w tym momencie zadać pytanie: co się dzieje z deszczówką, lodem i śniegiem które gromadzą się na powierzchni balkonu. Tutaj odpowiedź jest prosta i zaskakująca – woda przepływa pomiędzy płytkami do wnętrza balkonu gdzie ukształtowana jest specjalna rynna zbiorcza która to odprowadza deszczówkę do jednej rury spustowej lub jednym ze słupów do instalacji deszczowej.

Jeżeli Państwo zapoznacie się ze wszystkimi innowacjami zastosowanymi w naszych balkonach to nabierzecie przekonania że balkony prefabrykowane mogą być praktycznie w całości. Z Państwa obowiązków spadnie ciężar szukania kilku wykonawców: jednego od wykonania płyty balkonu, drugiego od balustrad i wypełnień, trzeciego od posadzki i płytek. W praktyce doskonale wiemy że po kilku latach z tradycyjnymi balkonami zawsze są kłopoty. Aluminiowe balkony prefabrykowane Eskade-System są wolne od wykazanych powyżej wad .

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.