logo
english cesky polski

Gotowe zadaszenia i daszki z poliwęglanu, do własnego montażu:

Europejski standard na polską kieszeń - wyprodukowane w Polsce

Zadaszenie balkonu

brak zadaszenia balkonów
Kiedy przyjdzie czas na wykonanie zadaszenia ...
... można pójść na skróty ... zadaszenia balkonów ... lub wybrać profesjonalne produkty ESKADE-SYSTEM zadaszenie balkonu
zadaszenia balkonów zadaszenie balkonu

Zadaszenia balkonów w budownictwie wielorodzinnym

Znaczna część naszej produkcji to zadaszenia nad balkonami na osiedlach mieszkaniowych zarówno tych kilku jak i wielopiętrowych. Planując montaż zadaszenia nad balkonem trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiedni sposób montażu, który powinien gwarantować że zadaszenie oprze się działaniu wiatru oraz śniegu. Najbardziej narażone na takie zjawiska są zadaszenia zamontowane w najwyższych częściach budynków. Niestety od pewnego czasu można zaobserwować tendencję do montażu takich zadaszeń które w żaden sposób nie oprą się siłom wiatru i śniegu, mowa oczywiście o zadaszeniach których elementy konstrukcyjne ze względów oszczędnościowych wykonuje się tanich ogólnodostępnych plastików. Nie dość tego ładnie wyglądające na folderach daszki, okazują się być nazbyt lekkimi i słabymi to jeszcze wypełnienie ich stanowi poliwęglan komorowy grubości 4mm. Tak cienka płyta posiada rzeczywistą sztywność oraz wytrzymałość porównywalną z kartonem. Dzieje się tak często ponieważ producenci najczęściej na samym dole oferty opisują z jakiego materiału wykonane jest konstrukcja zadaszenia. Inwestorzy zaś najczęściej kierując się wyborem oferty spoglądają głównie na cenę. Tak jak pisaliśmy wcześniej najbardziej narażone na działanie sił przyrody są zadaszenia w najwyższej kondygnacji. Nie dość że w zimie zadaszenia balkonów pokrywa gruba warstwa śniegu to jeszcze dochodzi siła wiatru działając na zadaszenie z góry a także od spodu. Taka różnorodność obciążeń wymaga wyjątkowo solidnego kotwienia.

Zadaszenie balkonu płaskie
Poliwęglanowe zadaszenie balkonu na konstrukcji aluminiowej

Stosowane przed kilkoma dekadami zadaszenia były wykonywane na ogół ze szkła oraz stali, stąd ich sposób montażu głównie obliczony był na siły działające tylko z góry, nie uwzględniając podrywania zadaszeń. Montaż zadaszeń w blokach na najwyższych kondygnacjach jest z tego powodu kłopotliwy. Trzeba pamiętać że wszelkie elementy mocujące, uchwyty powinny znajdować się bezwzględnie w spodniej części zadaszenia. Trudno sobie wyobrazić montaż „od góry” szczególnie że balkony w większości mieszkań są wąskie i krótkie, zaś daszek ma mieć porównywalne wymiary. Montaż zadaszenia od góry jest w wielu wypadkach niewykonalny jeżeli by nie liczyć konieczności wezwania ekip do robót wysokościowych to zaś zapewne okaże się droższe niż koszt samego zadaszenia. Jeżeli ściana budynku posiada „swoje lata” to zalecamy sprawdzić z czego jest wykonana. W przypadku materiałów zbyt słabych warto zastosować kotwy wklejane. Najpewniejszym zaś sposobem będzie przewiercenie ściany „na wylot” i założenie kontry wewnątrz budynku. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie aż tak trudne, Wystarczy odkurzacz, dłutko i kilka blaszek oraz garść gipsu. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do jakości ściany zapewne to rozwiązanie okaże się najbezpieczniejsze.

Zadaszenie balkonu w bloku płaskie
Zadaszenie nad balkonem osiedlowym

Przed zakupem zadaszenia warto zapoznać się ze sposobem montażu danego typu daszków i zadaszeń starając się dopasować uchwyty do stabilnych miejsc w danym budynku. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą zadaszeń typowych. Jeżeli Państwa zadaszenie balkonu posiada inne wymiary to prosimy o przesłanie nam szkicu zawierającego podstawowe wymiary, na tej podstawie postaramy się sporządzić Państwu korzystną ofertę, a w przypadku większej ilości zaproponujemy stosowny rabat.

Zadaszenie balkonu łukowe i typu markiza
Zadaszenie nad balkonem typu markiza oraz zadaszenie łukowe

Zadaszenia balkonów w domach jednorodzinnych

Posiadając własny dom mamy dużo większe możliwości zadaszenia balkonu. Dobrze przemyślana aranżacja pozwoli na powiększenie powierzchni mieszkania w okresie od wiosny do jesieni. Zadaszenie balkonu powinniśmy starannie zaplanować uwzględniając czas jaki chcemy na nim spędzać. Wielkość warto uzależnić od zorientowania balkonu według stron świata. Od stron południowej oraz wschodniej warto zastosować większe powierzchnie podobnie jak i warto w tych przypadkach zastosować poliwęglan komorowy w kolorze opal /mleczny/ pozwoli to na redukcję światła zapobiegając zjawisku olśnienia słonecznego a także powstawaniu efektu cieplarnianego czyli małej „szklarni” pod zadaszeniem. W miejscach gdzie możemy spodziewać się zawiewania deszczu warto zastosować przeszklenia pionowe. Warto także przeszklić te przestrzenie przez które będzie nas oślepiało najczęściej południowe lub zachodnie światło. Nie powinno się dopuszczać do sytuacji żeby wszystkie ściany pionowe zadaszenia były zabudowane na stałe. Podczas upalnych dni przebywanie w tak zamkniętych pomieszczeniach może być niezwykle uciążliwe.

Zadaszenie balkonu zabudowane
Zadaszenie balkonu zabudowane
 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.