logo
english cesky polski

Zabudowa balkonu

Zabudowa balkonów Eskade-System wyróżnia się tym w stosunku do innych rozwiązań że daje dużo większe możliwości aranżacji, praktycznie wszystkich znanych technologii i systemu wypełnień. Nasze balkony dostawne fabrycznie wykonane są z opatentowanych przez nas profili aluminiowych lakierowanych proszkowo. Uniwersalność i wszechstronność naszych profili sprawia że zakrycie balkonu może wiązać ze sobą zarówno aluminium jak i stal nierdzewną pozwalając na stabilne i niezwykle pewne i trwałe połączenie. Zabudowa balkonów w ogrody zimowe w naszej technologii pozwala na łatwe komponowanie różnych wypełnień takich jak HPL, szkło bezpieczne czy blacha perforowana. Aluminiowe balkony dostawne nie posiadają wyjątkowo dokuczliwych wad które posiadają balkony stalowe oraz betonowe. Podstawową wadą jaką niesie ze sobą zabudowa balkonów betonowych sprawia że miejsca mocowania w betonie słupków i mocowań stosunkowo szybko się kruszą, przyczynia się do tego woda i mróz rozsadzająca beton. Kolejnym problemem stają najczęściej po kilku latach odpadające od betonu płytki. Nie bez wad jest także zabudowa balkonów wykonanych ze stali. Główną wadą balkonów stalowych jest niewielka ich odporność na korozję oraz duże odchyłki wymiarowe. Stal w momencie spawania lub cynkowania ulega mniejszej lub większej deformacji, co w znacznym stopniu utrudnia precyzyjne dopasowanie balustrad, uchwytów. Jakiekolwiek próby wiercenia, rozwiercania otworów w gotowym już balkonie będą skutkowały pojawieniem się ognisk korozji. Do niezwykle częstych przypadków zaliczyć można przetargi dotyczące wymiany powłok na lakierniczych na balkonach stalowych, co ciekawe dotyczy to często kilkuletnich balkonów dostawnych.

Błyskawiczny rozwój nowoczesnych technologi w budownictwie sprawia że wiele wcześniejszych „jedynie słusznych tradycyjnych technologii” odchodzi do lamusa. Coraz bardziej widocznym przykładem staje się budowa balkonów oraz ich zabudowa. Tradycyjna betonowa płyta balkonowa ze stalowymi rurkami i prętami jako balustradami staje się anachronizmem.

Budowa balkonów w nowej technologii

Budujemy coraz szybciej i zarazem solidniej, zwracając coraz większą uwagę na koszty eksploatacji które nas będą czekać w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Rosnące koszty robocizny sprawiają że nie stać nas na kosztowne remonty czy naprawy. Budowa balkonów z betonu staje się coraz droższa i nie gwarantuje że w najbliższej przyszłości nie obejdzie się bez odpadających płytek, przecieków, korodujących balustrad, czy odpadających obróbek blacharskich. Najczęściej problemy zaczynają się chwilę po wygaśnięciu gwarancji.

Budowa balkonów dostawnych w technologii Eskade-System pozwala za uniknięcie wszystkich wad balkonów betonowych czy stalowych, ponieważ całość balkonu wykonana jest z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Mamy dzięki temu pewność że nic nie zardzewieje, nie złuszczy się, nie odpadnie, czy też nie będzie przeciekać. Należy pamiętać że budowa balkonów prefabrykowanych jest niezwykle oszczędną formą budownictwa. Dobudowa balkonów w takiej technologii pozwala oszczędzać zarówno czas jak i pieniądze. Gotowy balkon prosto z samochodu transportowany jest bezpośrednio na elewację obiektu.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.