logo
english cesky polski

Produkcja świetlików z poliwęglanu

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 04 Specjalnością naszej Firmy od 18 lat jest poliwęglan i aluminium. Jesteśmy także dystrybutorami płyt poliwęglanowych, które dzięki umowom z największymi dostawcami możemy oferować po bardzo atrakcyjnej cenie. Oferujemy również system profili i akcesorii do montażu świetlików dachowych. Wszystkie profile w zależności od wymogów klienta malujemy metodą proszkową na dowolny kolor.
Oferowanie najlepszych produktów nigdy nie nie było u nas równoważne z wysoką ceną. Od początku działalności staramy się tak dopasować cenę tak by była atrakcyjna zarówno dla wielkiego inwestora jak i dla inwestora indywidualnego. Posiadając własny zakład, park maszynowy i tabor zawsze byliśmy konkurencyjni w swojej branży. Cała produkcja świetlików odbywa się w naszym zakładzie. Aktualnie mapa naszych realizacji pokrywa całą Polskę. Zajmujemy się także kompleksową wymianą starych świetlików na nowe, włącznie z demontażem i utylicacją istniejących. Na wszystkie swoje prace udzielamy gwaracji.
Poniżej przedstawiono krótką charakterystykę Naszych wyrobów. Przy każdej kategorii wstawiono bezpośrednie odnośniki do galerii realizacji oraz opisu technicznego. W razie jakichkolwiek niejasności zapraszamy również do kontaktu z Nami.

Przedstawione przykładowe zdjęcia z naszych realizacji w większości pochodzą z ostatnich kilku lat. W ciągu ostatnich czterech miesięcy zamontowaliśmy ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych świetlików, zadaszeń i innych przeszkleń.

Na Państwa życzenie prześlemy pocztą nieodpłatnie płytkę CD zawierającą przykłady naszych realizacji w postaci wysokiej rozdzielczości zdjęć wraz z rysunkami. Pomoże to Państwu wybrać coś interesującego podobnego dla siebie i ułatwi nam porozumiewanie się ze sobą

Zadaszenia oraz zadaszenia przed wejściem

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 02 Do wypełnienia zadaszeń wykorzystujemy lekkie płyty poliwęglanowe komorowe /poliwęglan kanalikowy, poliwęglan komórkowy / lub poliwęglan lity czyli poliwęglan masywny. Przeszklenia z poliwęglanu utrzymuje lekka konstrukcja z profili aluminiowych. Zadaszenia z poliwęglanu są lekkie i estetyczne. Daszki oraz daszki łukowe doskonale odprowadzają wodę czy śnieg. Poliwęglan doskonale sprawdza się także jako: zadaszenie przed domem jednorodzinnym, zadaszenie stacji paliw, zadaszenie targowisk, zadaszenie hal sportowych. Zadaszenia przed wejściami można dopasować indywidualnie do każdej architektury. Daszki poliwęglanowe są odporne na zniszczenia w dużo większym stopniu niż szklane. Poliwęglan komorowy lub poliwęglan lity osadzony w aluminium jest zupełnie odporny na korozję. Zadaszenia przed domem czy zadaszenia przed wejściem doskonale chronią mieszkańców i gości przed deszczem i wiatrem. Daszki z poliwęglanu oraz zadaszenia wykonujemy indywidualnie dla każdego klienta.

Pasma świetlne łukowe - świetliki pasmowe, świetliki połaciowe, naświetla dachowe, naświetla łukowe, naświetla pasmowe, pasmo świetlne, świetliki dachowe

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 03 Poliwęglan komorowy jako materiał na świetliki dachowe jest idealnym tworzywem umożliwiającym doświetlenie dachu w hali. Doświetlenie hali jest równomierne przez zastosowanie i dobranie odpowiednich świetlików kalenicowych lub świetlików połaciowych. Świetlik pasmowy jest aktualnie najtańszym sposobem pozyskania światła dla dużego obiektu. Naświetla połaciowe z poliwęglanu umożliwiają szybki spływ wody deszczowej z dachu. Montaż świetlików dachowych jest bardzo szybki, czteroosobowa ekipa montuje około 100m2 świetlików łukowych dziennie. Swietlik lukowy jest relatywnie najtańszy o szerokości łuku /cięciwie/ 3.000mm - Rozpiętość ta umożliwia także zastosowanie szerokiej gamy różnych grubości płyt poliwęglanowych i tym samym dobór odpowiednich parametrów przenikania. Pasma świetlne stały się dzisiaj nieodłącznym elementem dachu dużych obiektów. Poliwęglan osadzony w profilach aluminiowych daje równomierne światło i obniża koszt energi elektrycznej potrzebnej do oświetlania obiektu. Pasma świetlne łukowe oprócz walorów ekonomicznych nadają obiektom nowoczesny wygląd. Poliwęglan komórkowy jako świetlik dachowy wygięty w łuk pozwala na łatwe spływanie śniegu, łuki z poliwęglanu zmniejszają także powierzchnię wychładzania świetlika przez wiatr.

Świetliki dachowe - świetliki łukowe - świetliki poliwęglanowe.

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 04 Odpowiednio dobrany świetlik dachowy potrafi zaspokoić w 100% zapotrzebowanie obiektu na naturalne światło. Świetlik dachowy powinien stanowić 10 do 20% powierzchni dachu. Dobór świetlików dachowych powinien być uwarunkowany funkcją obiektu oraz jego termiką. Świetliki stanowią także bardzo dobry sposób na doświetlenie klatek schodowych, oraz doświetlenie ciągów komunikacyjnych. Świetliki z poliwęglanu doskonale zastępują stosowane dotychczas szkło zbrojone. Poliwęglan a zwłaszcza poliwęglan komórkowy jest kilkakrotnie lżejszy od szkła i także kilkakrotnie cieplejszy. Płyty z poliwęglanu wraz z aluminium nie stanowią praktycznie większego obciążenia dla dachu. Odpowiednio dobrane świetliki z poliwęglanu zapobiegają przemarzaniu oraz uniemożliwiają kondensację pary wodnej. Świetliki dachowe stosować można nie tylko w wielkich obiektach a także w małych warsztatach zakładach lub sklepach. Montaż świetlików jest stosunkowo prosty, do zamontowania używa się lekkich elektronarzędzi.

Piramidy - świetlik poliwęglanowy wielospadowy, świetlik piramidalny

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 05 Piramida z poliwęglanu stanowi ciekawą formę architektoniczną. poliwęglan kanalikowy może być stosowany nawet w arkuszach o długości do 13 metrów co w przypadku szkła jest niemożliwe. Unika się w ten sposób łączenia płyt po spadku i tym samym zapewnia idealną szczelność. Doświetlenie można regulować stosując różne kolory płyt. W przypadku dużych przeszklonych połaci takich jak piramida z poliwęglanu zaleca się stosować płyty poliwęglanowe mleczne które redukują światło i zapobiegają zjawisku olśnienia słonecznego. Poliwęglan komórkowy zdecydowanie obniża także wagę piramidy, co ma duże znaczenie przy obciążeniu całego dachu.

Zadaszenia i świetliki płaskie, świetliki dachowe

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 06
Świetlik płaski może stanowić uzupełnienie tradycyjnego dachu. Podobnie jak w piramidach - naświetla płaskie jednospadowe możemy wykonać z długich arkuszy płyt poliwęglanowych do 13 metrów. Świetlik dachowy nie jest łączony wówczas na długości co daje gwarancję szczelności, i sprawia wrażenie jednolitych tafli. Płyty poliwęglanowe nie posiadające poprzecznych szczeblin ułatwiają zsuwanie śniegu, oraz uniemożliwiją zaleganie brudu.

Zadaszenia i świetliki nietypowe

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 07 Poliwęglan daje praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia różnych brył. Zadaszenie przed wejściem może mieć różne kształty. Poliwęglan dobrze się prezentuje także jako zadaszenie basenu czy zadaszenie hal sportowych Tworząc zadaszenie i znając parametry poliwęglanu możemy projektować także świetlik kulisty czy świetliki będące wycinkiem koła czy łupiny z poliwęglanu.

Uchylne elementy przewietrzające - klapy przewietrzające

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 07 Świetliki dachowe możemy uchylać, co daje możliwość przewietrzania budynku. Napęd elementów uchylnych stanową siłowniki elektryczne, lub siłowniki pneumatyczne. Niewielki ciężar świetlików poliwęglanowych pozwala na stosowanie tanich siłowników niewielkiej mocy. Świetliki uchylne można wpinać do systemu elektrycznego obiektu, zaopatrzyć też można w instalację sterującą taką jak czujka wiatrowo pogodowa czy centrala sterująca. Świetliki dachowe łukowe są najczęsciej zaopatrywane w tą instalację. Świetlik kalenicowy będacy najwyższym punktem dachu.

Profile aluminiowe wraz z akcesoriami do montażu

Produkcja świetlików z poliwęglanu nr 07 W sprzedaży oferujemy sprawdzony system profili aluminiowych do montażu świetlików dachowych, zadaszeń, pasm świetlnych. Posiadamy kilkanaście profili własnego autorstwa. Wszystkie profile aluminiowe zostały opracowane przez naszą firmę specjalnie i wyłącznie do poliwęglanu. Na życzenie klienta profile aluminiowe mogą być malowane proszkowo w/g katalogu RAL. W uzupełnienie naszej oferty posiadamy także system uszczelek EPDM, śruby, taśmy paroprzepuszczalne, podkładki itp.
Posiadamy również pełną ofertę płyt poliwęglanowych, wszystkich dostępnych na rynku producentów, w konkurencyjnych cenach z korzystnymi rabatami.
 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.