logo
english cesky polski

Oferta dla Deweloperów.

Powody, dla których w nowo powstających budynkach deweloperskich warto użyć nowoczesnych aluminiowych balkonów i tarasów dostawnych Eskade-System

Coraz trudniej sprzedać lub wynająć mieszkanie bez balkonu lub z niewielkimi szczątkowymi balkonami betonowymi. Balkon betonowy pokryty płytkami, obramowany stalową balustradą przywodzi na myśl standardy lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych ubiegłego wieku, cofając tym samym budynek do głębokiego PRL. Balkony betonowe generują niezliczoną ilość problemów zarówno na etapie ich wykonania jak i podczas całej eksploatacji. Wykonawcy niechętnie podejmują się ich wykonania mając świadomość że wielokrotnie będą wzywani do napraw gwarancyjnych. Także deweloperzy mają świadomość że betonowy balkon z płytkami będzie piętą achillesową każdego budynku, dlatego balkony projektowane są jako bardzo niewielkie lub po prostu rezygnuje się z nich całkowicie.

Pewną alternatywą są gotowe balkony przyczepne lub wiszące wykonane najczęściej w formie stalowych ocynkowanych klatek doczepianych do fasady budynku. Jest to oczywiście rozwiązanie pośrednie, ponieważ ze względu na znaczne siły wypadkowe działające na budynek można pozwolić sobie jedynie na niewielki /najczęściej właśnie szczątkowy/ balkonik. Kolejną bolączką tego rozwiązania jest estetyka wykonania – o ile w sytuacji kompozycji loftów jest to rozwiązanie akceptowalne o tyle w przypadku tradycyjnej zabudowy jedno- lub wielorodzinnej stalowa klatka pomostowa jest tu całkowicie nie do przyjęcia. Budynki zaopatrzone w stalowe balkony wiszące lub balkony doczepne sprawiają wrażenie taniego budownictwa i niskiego standardu wykonania. Doskonale wiemy że budynki oceniane przez nas są w pierwsze kolejności po tzw. okładce czyli po fasadzie, elewacji budynku. Balkon stalowy najczęściej doczepiony na śrubach razi surową formą przywodząc na myśl fragment pomostu kopalnianego, lub dźwigu - szczególnie że posadzka najczęściej wykonana jest także z ażurowej blachy stalowej lub ze stalowych kształtowników.

Budynki tak wykonane najzwyczajniej tracą swą na wartości już w momencie ich budowy. Firma Eskade-System tworząc swoje systemowe aluminiowe balkony dostawne założyła sobie jako cel eliminację ze swoich rozwiązań wszystkich bolączek ze znanych na naszym rynku rozwiązań i technologii wykonania balkonów czy tarasów, a jest ich jak widzimy całkiem niemało.

1. Problem - odpadające płytki balkonowe

1 1 1
Odpdające płytki w starych balkonach betonowych

Któż nie spotkał się z odpadającymi płytkami balkonowymi? Płytki balkonowe odpadają zawsze - jest to po prostu tylko kwestią i czasu. Odpadanie płytek balkonowych związane jest najczęściej z ekstremalnymi warunkami panującymi na zewnątrz. Tylko niewielką część winy za ten problem mogą ponosić kafelkarze, a najczęstsza przyczyna odpadających płytek leży po stronie sił przyrody – może brzmi to absurdalnie lecz różnice temperaturowe lato-zima sięgające nawet amplitudzie 80°C a tego nie wytrzyma praktycznie żadna spoina lub klej. Do tego dochodzą różnice wilgotności i przemarzanie płyty betonowej. Wiemy od sprawdzonych płytkarzy ,że kafelkowanie balkonów jest przez nich robione niejako „za karę”, bo i tak jakkolwiek by się oni starali to i tak płytki z czasem odpadną. Deweloperzy sprzedając dom lub mieszkanie zaopatrzone w wykafelkowany balkonik mają nadzieję że płytki balkonowe wytrzymają do końca udzielonej gwarancji lub rękojmi. Niestety wystarczy jedna silnie mroźna zima i zaczynają się problemy. Rzutuje to na opinię sprzedającego dom, kupujący zaś nabywa przeświadczenia że skoro po tak krótkim czasie odpadają płytki balkonowe to jakie jeszcze przykre tajemnice kryje cały ten dom?

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

Nie stosuje się płytek przyklejanych do podłoża za pomocą kleju, zamiast tego zastosowana została innowacyjna opatentowana technologia kładzenia grubych bo najczęściej ok 40 milimetrowych płytek na specjalnie ukształtowanym podłożu z profili aluminiowych zwieńczonych uszczelkami EPDM. Skoro płytki nie są przyklejane to nie mogą po zimie odpaść. Płyty balkonowe Eskade-System mają najczęściej wymiary 400mm x 400mm grubość 40mm. Poprzez starannie wykonaną aluminiową ramę balkonu płytki nie przesuwają się. Poprzez brak spoin rozwiązanie to jest całkowicie odporne na działanie warunków pogodowych, zaś czterokrotnie większa grubość płyt uniemożliwia pękanie czy wykruszanie. Podłoże może również zostać wypełnione kompozytowymi deskami czy takim nowoczesnymi materiałami jak płyty HPL. Osoby stąpające po tak przygotowanym podłożu balkonu zazwyczaj już po krótkiej pobieżnej ocenie tego rozwiązania nabierają zaufania do fachowości wykonania balkonu. Potencjalny kupiec przyjmuje to rozwiązanie jako naprawdę poważny atut sprzedającego.

2. Problem zacieków pod balkonami z wyższych kondygnacji oraz zalewanie balkonów i ścian położonych niżej, spadające sople i nawisy lodowe.

2 2
Zacieki ze starych betonowych balkonów

Woda deszczowa jak i ta powstała z topiącego się śniegu i lodu- przelewając się spływa niżej, zarówno po ścianie jak i kaskadowo z balkonu na balkon. To że powietrze u nas nie jest zbyt czyste sprawia że brudna woda zalewa ściany, chlapie czy kapie po oknach. Świeżo wymalowane lub wytynkowana ściany najczęściej już po roku przybierają szarobury odcień, na skutek ciągłego zalewania odbarwiają się i wypłukują się także tynki. Pochylenie płaszczyzny balkonu na zewnątrz powoduje niebezpieczne zjawisko iż w tym też kierunku przesuwa się topniejący śnieg czy lód. Tworzy to więc tym samym na krawędzi balkonu niebezpieczne nawisy lodu lub sopli. Stanowi to poważne zagrożenie dla ludzi, zwierząt oraz sprzętów znajdujących się niżej, zaś na przemian tający i zamrażany ponownie lód i śnieg działa niezwykle agresywnie na pokryty płytkami balkon.

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

Wystarczy spadek posadzki balkonu skierować do jego środka– przez co woda nigdy nie będzie wylewała się poza obrys balkonu, nie będzie możliwości powstawania sopli oraz nawisów lodowych, wiadomo iż woda przecież niechętnie płynie pod górkę. Wydawać by się mogło że narobiliśmy sobie jeszcze więcej kłopotu?

A jednak nie, to że masywne płytki nie są na trwale połączone z podłożem ma drugi sens. Umożliwia swobodnemu przenikaniu wody do wnętrza balkonu na specjalnie ukształtowane dno. Zdecydowaliśmy że lepiej będzie gdy woda opadowa będzie mogła swobodnie przepływać pomiędzy płytkami. Z aluminiowego czyli niekorodującego/ dna woda opadowa przepływa do bezpośrednio do wewnętrznej rynny a następnie do centralnej rury spustowej. Tym prostym pomysłem poradziliśmy sobie z wszystkimi problemami nurtującymi tradycyjne balkony betonowe. Nasze rozwiązanie jest skuteczne ponieważ cały system balkonów wykonywany jest ze specjalnie do tego typu zaprojektowanych systemowych profili aluminiowych. Fakt że celowo przewidzieliśmy żeby woda deszczowa wpływała do wnętrza balkonu jest też o tyle praktyczny że podczas mycia takiego balkonu nie ma obaw że woda spłynie do położonego pod nami balkonu sąsiada.

3. Wygląd i estetyka i żywotność wykonania balkonu

3 3
Brak jednolitości i estetyki wystroju balkonów betonowych

Patrząc na balkony betonowe zarówno te małe jak i nieco tylko większe- potencjalny kupiec nieruchomości często podświadomie zdaje sobie sprawę że oferowany dom czy mieszkanie nie ma w sobie nic szczególnego. Najczęściej potencjalni kupcy starają się wychwycić w bryle budynku szczegół- który wyróżni daną nieruchomość w stosunku do innych wcześniej obejrzanych. Może to być przestronny ogród, basen, jednak w większości przypadków jest to miejsce gdzie będą mogli spędzać swój czas wolny. Brak balkonu lub minimalistyczny betonowy balkonik ze stalową balustradą każe potencjalnym kupcom niejednokrotnie rozglądać się za inną ofertą.

„Standard wykonania balkonu szczególnie dzisiaj musi być bardzo wysoki, nie do pomyślenia jest we współczesnych czasach by sposób wykonania przenosił nas do epoki głębokiego PRL. Wszystkie elementy otaczające odpoczywającego człowieka powinny być doskonałej jakości, nieskazitelności wykonania.”

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

Przede wszystkim odejście od betonu i zwykłej /nawet ocynkowanej/ stali. Postanowiliśmy że cała konstrukcja balkonu będzie wykonana z aluminium. Zarówno słupy, podest balustrady, odwodnienia itp. Drugim metalem wprowadzonym do balkonów jest stal nierdzewna, z niej wykonywane są niektóre elementy łączące i śruby. Absolutnie żadnej zwykłej stali zarówno zwykłej malowanej jak i stali ocynkowanej. Zastosowanie profili aluminiowych lakierowanych proszkowo jako podstawowego materiału konstrukcyjnego balkonu sprawia że nie będziemy mieli praktycznie nigdy do czynienia z korozją balkonu. Podobnej estetyki wykonania nie uzyskamy w żadnej innej technologii. System stolarki aluminiowej Eskade-System podnosi prestiż każdego detalu architektonicznego balkonu ponieważ został starannie zaprojektowany i wykonany. Jako wypełnienie balkonów możemy stosować większość dostępnych na rynku wypełnień. Doskonale sprawdza się: matowe szkło, perforowana blacha aluminiowa, a także wyjątkowo modne, niezwykle wytrzymałe płyty HPL. Należy pamiętać że odpowiednia kombinacja tych materiałów oparta o dobór kolorystyki podniesie prestiż każdego domu lub mieszkania.

Stwierdziliśmy że skoro tradycyjne płytki balkonowe przyklejone do posadzki balkonu odpadną to lepiej ich w ogóle nie przyklejać i zamiast tego dać mocniejsze grubsze 40 - milimetrowe. Płytki nie będą pękały bo są na to zbyt grube i mocne, żeby zaś zapobiec ich przesuwaniu- włożyliśmy je do specjalnie ukształtowanej ramy. Wiemy z doświadczenia że osoby które widziały balkony systemu Eskade-System niechętnie będą chciały wracać do starych technologii.

4. Balkon - zło konieczne czy dobra inwestycja?

4 4
Zaślepione balkony - brak balkonu

Chcą sprzedać dom lub mieszkanie warto się wczuć w rolę potencjalnego kupca. Każdy z nas chce mieć miejsce gdzie przy dobrej pogodzie chciałby przebywać na świeżym powietrzu. Doskonale wiemy że budowa balkonu na etapie wznoszenia całego obiektu jest niezwykle trudna i kłopotliwa, szczególnie jeżeli powierzchnia balkonu ma być znaczna. Niewspółmiernie bardziej uciążliwa i problematyczna a także kosztowna jest konieczność dobudowanie balkonu do już istniejącego budynku. Wiąże się to z wieloma problemami już na etapie projektowania, później zaś podczas wykonawstwa i oczywiście wielka niewiadoma podczas eksploatacji czyli innymi słowy gwarancji. Wielorakość problemów które przysparzają balkony betonowe, lub stalowe balkony podwieszane sprawia że znaczna część deweloperów po prostu z nich rezygnuje. Powodem rezygnacji z balkonów lub montowaniem ich namiastki są zarówno te problemy które powstają przy ich wznoszeniu jak i te które mnożą się w okresie ich gwarancji.

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

Firma Eskade-System jest w stanie dopasować zarówno balkon jak i taras do niemal każdego budynku. Standard wykonania naszych balkonów jest w praktyce nieosiągalny w innych znanych nam technologiach. Co niezwykle ważne aluminiowe balkony dostawne dostarczane są na plac budowy w postaci prefabrykowanej czyli w całości. Oszczędza to w niezwykły sposób czas, nie powodując przestojów, i nie przeszkadzając innym procesom budowlanym. Nasze systemowe balkony aluminiowe pozbawione są tych wad które trapią od dziesięcioleci balkony betonowe.

W praktyce montuje się najczęściej na gotowo od kilku do kilkunastu balkonów dostawnych dziennie. Od samych deweloperów wiemy że domy i mieszkania które posiadają przestronne balkony o odpowiednim standardzie wykonania - mają większą wartość i sprzedają się dużo szybciej i lepiej zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

5. Balkonik, balkon czy taras?

5 5
Stare, skorodowane balkony betonowe i ich namiastki

W co zaopatrzyć obiekt który zamierzamy dobrze sprzedać? balkonik, balkon czy taras? Wydawałoby się że balkonik bo jest najtańszy, a klientowi można powiedzieć że obiekt posiada przecież balkon.

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

W teorii oczywiści najlepiej byłoby sprzedającemu wykpić się balkonikiem udającym taras, w rzeczywistości jednak metr kwadratowy balkoniku wychodzi cenowo dużo drożej niż metr kwadratowy rozłożystego tarasu. Skąd takie różnice? Otóż:

Wiele czynności i prac jest i tu i tu stałych bez względu na powierzchnię balkonu lub tarasu- są to przede wszystkim fundamenty pod balkon dostawny lub taras. Na jednych fundamentach niewiele różniących się między sobą można postawić zarówno jeden balkonik, jak i całą kolumnę wielopiętrowych rozłożystych balkonów czy tarasów. Podobnie jest ze słupami nośnymi i systemem odwodnienia. Także w tym przypadku nie ma większej różnicy czy na czterech słupach posadowimy niewielki balkon czy już duży taras dostawny. Tak samo będzie wyglądała sprawa odwodnienia - długość rynien i rur spustowych niewiele będzie się różniła ze względu na wielkość balkonu. Wspomniane zależności sprawiają że im balkon dostawny lub taras dostawny będzie większy tym cena jednostkowa będzie spadać, a łatwiej i szybciej będziemy mogli znaleźć kupca na obiekt o większej powierzchni do odpoczynku na wolnym powietrzu.

6. Jak szybko sprzedać z zyskiem budynek o przeciętnej bryle i formie

6
Stary, niszczejący, nieatrakcyjny balkon betonowy
porady 6

Lwia część obiektów na rynku wtórnym to budynki o bardzo prostej formie i niezbyt ciekawej architekturze. W zabudowie śródmiejskiej dużą część stanowią jeszcze kamienice o przedwojennym lub chwile powojennym rodowodzie, zaś na obrzeżach miast mamy osiedla domków jedno- i wielorodzinnych. Współcześni kupujący oczekują czegoś więcej i za nowoczesną i funkcjonalną bryłę skłonni są zapłacić więcej.

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

Oprócz konieczności dostosowania wnętrza budynku do współczesnych standardów koniecznym staje się zadbanie w nie mniejszym stopniu o funkcjonalność zewnętrznej formy. Osoba licząca się z zamiarem kupna nieruchomości będzie starała się znaleźć pięknie i przyjazne miejsce do odpoczynku. Dzisiejsze skromne powierzchnie działek sprawiają że w nielicznych przypadkach mamy do czynienia z ogrodem szczególnie w dużych miastach. Pozostaje więc balkon lub taras. Wiele lat pracy i doświadczeń sprawił że opracowaliśmy system do bardzo szybkiego montażu balkonów oraz tarasów dostawnych. Dopasowaliśmy swoje konstrukcje tak żeby wymagane formalności związane z dobudową balkonu były możliwie jak najprostsze i zarazem najtańsze. Ułatwia to np. między innymi prefabrykacja balkonów.

Wszystkie produkowane przez nas balkony i tarasy wyliczane są według polskich oraz europejskich przepisów. /Wyjątkiem są kraje arabskie gdzie normy są niezwykle zróżnicowane w stosunku do naszych/. Na przykład w przypadku zamówień minimum 20 sztuk rzeczywiste koszty związane z pozwoleniami, projektami oraz uzgodnieniami możemy wziąć na siebie. Sprawia to że z deweloperów oraz właścicieli budynków, a także ich zarządców spada konieczność załatwianie formalności oraz ponoszenie dodatkowych opłat. Tak jak pisaliśmy wcześniej możemy pomóc w pracach projektowych związanych z aranżacją balkonów, postaramy się także tak dobrać wszystkie elementy aby tworzyły niepowtarzalny obiekt w ale rozsądnej cenie. Wiele domysłów dotyczących naszych balkonów początkowo jest mylnych sądząc że będą bardzo drogie. W praktyce okazuje się, że dzięki prefabrykacji balkonów ich cena w wielu przypadkach jest niższa niż można było by się spodziewać. W zdecydowanej większości chcąc utrzymać nasz standard wykonania balkonów korzystając z innych technologii zapłacimy więcej, nie mówiąc już o czasie trwania wszelkich z nimi związanych robót.

7. Czas to pieniądz czyli które balkony są szybsze i zarazem tańsze w montażu

Jeżeli czeka nas dobudowa balkonu lub dobudowa tarasu to w praktyce mamy cztery możliwości - zróżnicowane pod względem ceny, czasu trwania wszystkich procesów, formalności oraz ceny. Wybór nie jest prosty ponieważ nieprzemyślana konfiguracja tych zależności może przysporzyć nam więcej kłopotów niż pożytku.

a) Balkon wylewany z betonu lub pół prefabrykat betonowy tylko w założeniu jest tani, w praktyce suma wszystkich kosztów oraz czasów pracy rośnie do horrendalnych kwot ponieważ do kosztów szalunku, zbrojenia, pomp dochodzą potężne koszty przygotowania podłoża, glazury czy obróbek blacharskich. Ponadto proces ten spowolniony jest poprzez konieczność czekania do momentu aż ulegnie związaniu każda następna betonowa kondygnacja.

b) Balkony stalowe prefabrykowane najczęściej są niewielkich wymiarów. Wprawdzie ich czas wykonania jest stosunkowo szybszy to standard wykonania jest dzisiaj praktycznie nieakceptowalny i późniejsza konieczna konserwacja.

Rozwiązanie problemu przez Eskade-System:

c) Aluminiowe balkony oraz tarasy dostawne systemu Eskade-System powstają w wytwórni według dokładnych wytycznych klienta. Ustalane są wymiary balkonów, standard wykonania, kolorystyka, oraz materiały. W praktyce gotowe balkony przyjeżdżają na plac budowy i prosto z samochodu transportowane są na elewację budynku. Montaż trwa tylko chwilę i nie zakłóca innych procesów budowlanych. Nie ma absolutnie żadnej uciążliwości podczas prac co w niezwykły sposób wyróżnia nasz system i organizację w stosunku do innych technologii.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.