logo
english cesky polski

Preferowane, praktyczne i sprawdzone rozwiązania techniczne zadaszeń basenów

zadaszenia poliwęglanowe basenu

Dlaczego z basenów oddalonych bezpośrednio od naszego domu będziemy coraz rzadziej korzystać?

Kilkadziesiąt lat na rynku pozwala nam na podzieleniu się sporym doświadczeniem w sprawie praktycznych aspektów użytkowania zadaszonych basenów. Najpopularniejszymi okazują się zadaszenia przesuwne basenów które są w mniejszym lub większym stopniu oddalone od domu. W praktyce basen taki będziemy użytkować tylko podczas bardzo słonecznych oraz upalnych dni, czyli w praktyce przy temperaturze powyżej 27 stopni.

Z opinii użytkowników wiemy że po pierwszej euforii związanej z własnym basenem następuje druga faza z tendencją zniżkową czyli coraz rzadsze korzystanie przy spadku temperatury oraz zachmurzeniu. Mało kto zwraca na to uwagę że baseny przesuwane trafiły do nas z południowej części Europy gdzie jest po prostu dużo dłużej ciepło

W naszym klimacie baseny z taką formą zadaszenia użytkowane są praktycznie od kilku tygodni do maksymalnie dwóch, dwóch i pół miesiąca.

zadaszenia poliwęglanowe basenu

Zalety zadaszonych basenów przylegających i połączonych bezpośrednio z budynkiem

Do takich basenów możemy po prostu udać się z własnego pokoju w przysłowiowych kapciach nierzadko od wiosny do późnej jesieni – czyli okres użytkowania basenu wydłuża się kilkukrotnie. Wykonanie zadaszenia z ciepłych płyt poliwęglanowych sprawi że promieniowanie cieplne będzie nam dodatkowo ogrzewało wodę, zaś „ciepły” poliwęglan utrudni odpływ ciepła do do atmosfery. Zalecamy żeby wokół basenu z jednej przynajmniej strony niecki basenowej zostawić miejsce na leżaki, stoliki itp. Taką formę zadaszonych basenów najlepiej zabudować od południowej strony domu. Warto też pomyśleć o przestronnych drzwiach otwierających się na przykład na ogród, co będzie bardzo pożądane podczas bardzo silnych upałów.

zadaszenia poliwęglanowe basenu

W jakich rozwiązaniach zadaszeń basenów nasza firma się specjalizuje?

Wykonujemy same „ciepłe” zadaszenia basenów wraz z segmentami uchylanymi służącymi do wentylacji grawitacyjnej. Produkujemy też zadaszenia lub elementy pokrycia zadaszenia do samodzielnego montażu. Co ciekawe te ostatnie stają się tak popularne - że prowadzimy okresowo szkolenia dla firm oraz osób fizycznych chcących samodzielnie montować zadaszenia

* Wykonując nasze realizacje dostosowujemy je do mozliwości wykonawczych, w razie potrzeby wprowadzając konieczne zmiany.
Gwarancja na wszystkie nasze produkty wynosi 24 miesiące o ile strony pisemnie nie ustalą inaczej, z wyłączeniem elementów elektrycznych, których gwarancja wynosi 12 miesięcy.
Jeżeli w pisemnym zamówieniu nie ustalono ilości komór płyt poliwęglanowych, sprzedane zostaną płyty będące na stanie magazynowym.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.