logo
english cesky polski

Producent świetlików dachowych ESKADE-SYSTEM

Zakres naszej produkcji obejmuje zarówno niewielkie świetliki dachowe jak i duże pasma świetlne oraz świetliki połaciowe. Wytwarzane są one wyłącznie z materiałów posiadających stosowne aprobaty ITB oraz certyfikaty jakości. Konstrukcję świetlika dachowego stanowią specjalizowane, estetyczne i niewymagające konserwacji profile aluminiowe, które w celu dopasowania do stylu elewacji lub dachu mogą być dodatkowo trwale malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. Od dłuższego czasu wprowadzamy także na rynek bardzo popularne i niedrogie świetliki punktowe jednospadowe które są doskonałą alternatywą do takich naświetli jak świetliki kopułkowe występujące też pod nazwą kopułki świetlikowe.

Profile aluminiowe i poliwęglan

Wypełnienie aluminiowej konstrukcji stanowią płyty poliwęglanowe. Są to w większości płyty komorowe bezbarwne (tzw. kryształ) lub mleczne, które ze względu na swoją ażurową konstrukcję są lekkie a jednocześnie zapewniają dobre parametry cieplne i doskonale doświetlają wnętrza stonowanym światłem. Właściwości izolacyjne rosną wraz z grubością poliwęglanu i ilością komór. Z drugiej strony, w przypadku świetlików łukowych należy brać pod uwagę dopuszczalny promień gięcia, ponieważ wraz ze wzrostem grubości płyty poliwęglanowej powinna maleć strzałka łuku, tym samym wysokość świetlika. Jeżeli zapomnimy o tej zależności to będziemy się musieli liczyć z tym że świetliki dachowe będą ulegały szybkiemu zniszczeniu, poliwęglan zaś najzwyczajniej będzie pękał. Zjawiska te są dokładnie opisane na naszym forum.

Alternatywnym materiałem do wypełnienia przeszkleń może być poliwęglan lity. Jednak świetliki dachowe przeszklone tym poliwęglanem będą zimne, z racji tego, że płyty lite nie posiadają zbyt dobrych parametrów izolacyjnych. Płyty lite przepuszczają więcej światła i są znacznie odporniejsze na udary, ale są przez to dużo cięższe, wielokrotnie droższe i posiadają niewielką odporność na zarysowanie.

Dzięki uniwersalności naszych konstrukcji świetliki dachowe mogą być montowane na dachach prostych jak i spadzistych, z różnym pokryciem. Powstały świetlik dachowy tworzy estetyczną, stosunkowo lekką bryłę nieco wystającą ponad płaszczyznę dachu, dzięki temu powierzchnia wychładzania będzie mniejsza.

Proszę zapytać o cenę: świetliki dachowe ceny
Postaramy się tworząc dla Państwa ofertę zaproponować najlepsze rozwiązanie techniczne popierając je umiarkowaną ceną. Nasza firma jako producent świetlików dachowych stara się na bieżąco rozwijać badania nad nowymi konstrukcjami świetlików, żeby do naszych klientów zawsze trafiały rozwiązania sprawdzone. W ciągu dwudziestu lat pracy udało się nam uzyskać wielokrotnie ochronę prawną na swoje rozwiązania, i ciągle zgłaszamy nowe udoskonalane rozwiązania w Urzędzie Patentowym, potwierdzając tym samym że można być w Polsce innowacyjnym i to właśnie innowacyjność pozwala ciągle zwiększać sprzedaż.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.