logo
english cesky polski

Poliwęglanowe świetliki dachowe najlepszym źródłem naturalnego doświetlenia pomieszczeń

Świetliki dachowe instrukcja montażu
Prezentacja montażu świetlika dachowego

Podczas projektowania nowego obiektu lub modernizowania już istniejącego budynku ważnym elementem jest właściwe doświetlenie wnętrza oraz korzystny bilans cieplny. Oba te warunki można spełnić instalując poliwęglanowe świetliki dachowe, które z racji dużej elastyczności w projektowaniu i produkcji mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnorodnych warunkach.

Dzięki wykorzystaniu lekkiej i trwałej konstrukcji z profili aluminiowych oraz równie odpornej powłoki z poliwęglanowych płyt komorowych nasze świetliki dachowe z powodzeniem stawiają czoła ekstremalnym warunkom panującym na dachu podczas wszystkich pór roku. Dodatkowo przy wykorzystaniu uchylnych klap, prócz dziennego światła, mogą być również źródłem świeżego powietrza. Różnorodność form pozwala dopasować konstrukcję do istniejących warunków oraz architektury.

Nasza oferta

Wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu konstrukcji poliwęglanowo-aluminiowych pozwoliło nam na wprowadzenie do sprzedaży dopracowanych i przetestowanych świetlików dachowych w opatentowanym systemie profili Eskade-System. Stanowią one wydajne i naturalne doświetlenie wnętrza budowli o lekkiej i odpornej na korozję konstrukcji, bezpiecznej poliwęglanowej powłoce, o dobrej izolacji termicznej, które prawidłowo zamontowane będą służyć długie lata nie wymagając skomplikowanej konserwacji.

Nasza oferta obejmuje między innymi:

 • produkcję świetlików dachowych łukowych, pasmowych, płaskich, dwuspadowych, piramid oraz wielu innych,
 • montaż świetlików oraz podstaw,
 • produkcję klap wentylacyjnych,
 • produkcję świetlików i zadaszeń do własnego montażu,
 • remonty świetlików poliwęglanowych,
 • wymianę starych świetlików stalowych szklanych na poliwęglanowo-aluminiowe,

Konstrukcja typowego świetlika łukowego - przekrój

Ponieważ znaczną część produkcji kierujemy do klientów, którzy będą samodzielnie montować nasze świetliki, dlatego opracowaliśmy bardzo rozwiniętą pomoc techniczną. Obejmuje ona porady, rysunki techniczne, prezentacje, filmy instruktażowe, modele, konsultacje oraz forum pozwalające na prezentację doświadczeń związanych z eksploatacją konstrukcji z poliwęglanu i aluminium.

Szczególną uwagę kierujemy w stronę najbardziej popularnego typu doświetlenia jakim jest poliwęglanowy świetlik łukowy, szczególnie pasmowy. Głównie dzięki optymalnemu kształtowi, najlepszej termoizolacji i relatywnie niskim kosztom produkcji i montażu, co szczegółowo opisujemy w następnych naszych działach.

Zamieszczona obok wizualizacja przedstawia szczegóły budowy kluczowych węzłów naszej konstrukcji. Przekroje detali ilustrują sposób łączenia profili aluminiowych z płytami poliwęglanowymi oraz podstawą.

Montaż świetlika dachowego

Dopracowany system profili aluminiowych Eskade-System oraz przygotowany zestaw formatów poliwęglanowych i akcesoriów pozwala 2-3 osobowej ekipie na własnoręczny montaż świetlika na dachu. Wymagany niewielki zestaw narzędziowy będący na stanie każdego fachowego budowlańca umożliwia skręcenie całości po krótkim instruktażu i na podstawie modelu węzła. Materiały w postaci rysunków montażowych i filmów instruktażowych są cały czas dostępne online na naszych stronach, a każdy klient może liczyć na dodatkowe konsultacje i rysunki konstrukcyjne uwzględniające indywidualne warunki.

Oferta cenowa oraz dobór rozmiarów i formy konstrukcji mogą być wykonane na podstawie przesłanych drogą elektroniczną projektów lub zdjęć i szkiców z podstawowymi wymiarami.

*
Wykonując nasze realizacje dostosowujemy je do możliwości wykonawczych, w razie potrzeby wprowadzając konieczne zmiany.
Gwarancja na wszystkie nasze produkty wynosi 24 miesiące o ile strony pisemnie nie ustalą inaczej, z wyłączeniem elementów elektrycznych, których gwarancja wynosi 12 miesięcy.
Jeżeli w pisemnym zamówieniu nie ustalono ilości komór płyt poliwęglanowych, sprzedane zostaną płyty będące na stanie magazynowym.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.