logo
english cesky polski

Świetliki dachowe Bielsko Biała śląskie

Przemysł i tradycja

Bielsko-Biała Bielsko Biała jest od wielu stuleci ważnym ośrodkiem gospodarczym regionu beskidzkiego. Już przed laty otrzymało miano „miasta 100 przemysłów” oraz „śląskiego Manchesteru”. Od średniowiecza rozwijały się tu: sukiennictwo, ceramika handel oraz wyrób i sprzedaż alkoholi. W wieku XIX w czasie z rewolucji przemysłowej, miasta (wówczas Bielsko i Biała) stały się nowoczesnymi ośrodkami przemysłowymi. Wraz z tym rozwojem powstawały liczne obiekty przemysłowe. Takie budowle od zawsze wymagały specjalnych rozwiązań, również tych dotyczących doświetlania wnętrz. Stosowano, więc różne formy doświetleń dachowych. Duża część obiektów przedwojennej architektury przemysłowej wyposażona została w świetliki dachowe w formie dwuspadowych szklanych połaci w stalowych lub żeliwnych ramach pokrywających znaczne części dachów. Do chwili obecnej niektóre z nich przetrwały w całkiem dobrym stanie.

Po wojnie Bielsko-Biała pozostało jednym z największych w PRL ośrodków przemysłu samochodowego, włókienniczego oraz elektromaszynowego. Wraz z rozwojem przemysłu rozwijała się nadal architektura industrialna, tu jednak rozwiązania nie były już tak solidne jak w poprzednich okresach. W tym cisze wśród rozwiązań architektonicznych spotykamy świetliki kalenicowe i połaciowe. Duże hale kryte były papą lub membraną, dzięki czemu na ich dachach można w sposób dowolny umieszczać świetliki regulując w ten sposób dopływ światła.

Świetliki dachowe Bielsko Biała Z racji upływającego czasu i słabej, jakości materiałów stosowanych przy realizacjach powojennych sporo świetlików wymaga generalnych remontów. Obecne rozwiązania z aluminium i poliwęglanu pozwalają na ich wykonanie w krótkim czasie z zastosowaniem najnowocześniejszych technik, co umożliwia przywrócenie budynkom funkcjonalności oraz poprawę ich stanu technicznego poprzez odciążenie konstrukcji dzięki użyciu tak lekkich materiałów. Duża elastyczność rozwiązań pozwala na realizacje praktycznie wszystkich projektów a dzięki naszym autorskim rozwiązaniom możemy zapewnić najwyższą, jakość wykonania i realizacji.
Świetliki poliwęglanowe na stałe weszły na dach w latach 90 poprzedniego wieku i razem z profilami aluminiowymi na stałe zagościł w tego typu konstrukcjach.

Świetliki pasma Bielsko Biała Jesteśmy ekspertami w produkcji pasm świetlnych, naświetli oraz poliwęglanowych zadaszeń i daszków. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w montażu świetlików i wielu opatentowanym rozwiązaniom oferujemy naszym klientom najwyższą, jakość wyrobów dostosowana do indywidualnych warunków i wymagań klienta. Bielsko-Biała to rejon gdzie często realizujemy zlecenia. Nie tylko projektujemy i realizujemy Państwa zlecenia, zajmujemy się również sprzedażą poliwęglanu komorowego i litego, profili do montażu konstrukcji oraz dodatków i akcesoriów.
Zapraszamy Państwa do składania zapytań ofertowych, odpowiemy dbając o to by oferowana cena była przystępna, gwarantując wysoką jakość wykonania.

Nasza firma jest jednym z najstarszych producentów poliwęglanowych świetlików dachowych w Polsce. Wykonane przez nas świetliki, zadaszenia, okna oraz inne produkty z poliwęglanu i aluminium można spotkać na terenie całego kraju i poza nim. Wymienione tu miasta to tylko nieliczne, większe z całej galerii naszych realizacji.

Długoletnie doświadczenie w produkcji i montażu poliwęglanowo aluminiowych konstrukcji budowlanych pozwala nam na elastyczne dostosowanie wyrobów do warunków i oczekiwań odbiorcy z jednoczesnym zachowanie najwyższej jakości produktu, o parametrach zgodnych z europejskimi i polskimi normami, również z zastosowaniem dodatkowych powłok spełniających klasyfikację ogniową NRO.

 • Zapraszamy:
 •  
 • ESKADE-SYSTEM

 • 44-203 Rybnik
 • ul.Boguszowicka 69a
 • pn - pt   8.00 - 16.00
 • tel/fax:
 • 32 42 21 521
 • 32 42 38 955
 • 32 42 26 064
 • 32 42 34 073
 • email:
 •  
 • dojazd:
 •  
 • mapa dojazdu do ESKADE-SYSTEM
Copyright © ESKADE-SYSTEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.